Okresní rada AŠSK Karlovy Vary

Okresní rada AŠSK Karlovy Vary

41 školních sportovních klubů se 1622 členy

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 1/2020

Číslo 1/2020 - PDF | eBook
Všechna čísla (34)

I děti ze ZŠ Žeranovice si užily Letní kempy 2021

21. 7. 2021
Foto: I děti ze ZŠ Žeranovice si užily Letní kempy 2021

Na Základní a mateřské škole Žeranovice byl Letní kemp velmi velký zájem, během dvou dní byl naplněn žáky 1.-5. ročníku z místní školy a dále žáky 6.- 8. ročníku z jiných škol, kteří byli dříve žeranovickými žáky. Jak kemp proběhl a jak si ho děti užily popisuje ředitelka žeranovické školy Mgr. Petra Smolová.

Prvního kempu se zúčastnilo 15 dětí (mladší, 1. -3. ročník), ve druhém kempu bylo 18 dětí (starší žáci). Program jsme přizpůsobili věku dětí a hlavně počasí.

Žáci luštili šifry, na školní zahradě hledali zprávy, malovali na školní zahradní zeď, vytvářeli putovní kamínky, které pak nechávali na navštívených místech a velmi se jim líbila alchymie: vyráběli mýdla, sopky, velké bubliny, kouzlili pomocí lihu i octu. Návody jsme společně hledali na internetu, v počítačové učebně jsme i procvičili zábavné výukové IT programy z jazyka českého a matematiky.

Během sportovních aktivit byl velký zájem o stolní tenis, míčové hry, v tělocvičně o florbal, ale nejvíce o venkovní plavání a hraní bowlingu v Holešově. Navštívili jsme koupaliště v Kroměříži i Holešově, dokonce nás pozvali dvě místní rodiny na koupání u nich v bazéně s výbornou vodní bitvou.

Dětem se velmi líbily exkurze v holešovském zámku, kde navštívily interaktivní výstavu "Leonardo Da Vinci", vyzkoušely jeho některé objevy a nastudovaly jeho styl malby. Starší skupina navštívila výstavu "Největší záhady a tajemství světa". V Holešově jsme byli i v kovárně, kde jsme si poslechli podrobný výklad a viděli plno zajímavostí. Samozřejmě jsme si nenechali ujít zámecký park. Další vydařená exkurze byla v Muzeu Kroměřížska, kde jsme navštívili interaktivní výstavu "Poklady staré půdy". V každém koutě muzejní půdy měli žáci za úkol najít seznam exponátů a posvítit si na něj baterkami, do plánku zapsat správnou odpověď na daný úkol. Navštívili jsme i nádhernou Podzámeckou zahradu v Kroměříži, některé děti viděly poprvé pávy.

Jeden den jsme připravovali palačinky: nejdříve děti musely najít rozstříhanou zprávu, přečíst úkol, do svých družstev dopravit pomocí lžiček vajíčka, mouku, mléko, vytvořit těsto a spolu s lektorem připravit na velkém palačinkovači několik palačinek, dle chuti si je vylepšit marmeládou či šlehačkou. Moc je to bavilo a všem chutnalo.

Celý týden nám utekl velmi rychle, dozvěděli jsme se plno zajímavostí, děti byly rády, že mohou být po dlouhé době spolu a užít si sportovní aktivity.