Okresní rada AŠSK Karlovy Vary

Okresní rada AŠSK Karlovy Vary

41 školních sportovních klubů se 1622 členy

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 5/2019

Číslo 5/2019 - PDF | eBook
Všechna čísla (33)

AŠSK ČR bude bavit školáky sportem i o prázdninách

22. 6. 2020
Foto: AŠSK ČR bude bavit školáky sportem i o prázdninách

Asociace školních sportovních klubů České republiky spouští nový prázdninový program, zaměřený na podporu naučně-populárního vzdělávání žáků všech stupňů škol. Projekt s názvem Vzdělávací dny AŠSK vzniká za podpory MŠMT ČR za účelem zmírnění dopadů na vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol z důvodu pandemie koronaviru COVID-19.

V průběhu měsíce srpna bude 210 škol a školských zařízení v celé ČR realizovat vzdělávací akce, které nabídnou dětem a rodičům smysluplnou a zábavnou alternativu trávení volného času o prázdninách. Projekt má podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit zahájení výuky v září 2020. Ke spolupráci v projektu byly vyzvány školy, zapojené do programu Sportuj ve škole, dále školy, zapojené do projektu Centra sportu a také spolupracující střediska volného času.

Prezidentka AŠSK, Mgr. Svatava Ságnerová, vidí v novém projektu obrovský vzdělávací potenciál i pro další roky: "Vnímáme aktuální potřebu využití volného času o prázdninách k různým, třeba i netradičním formám vzdělávání žáků a velmi nás těší, že máme možnost aktivně tuto snahu podpořit. Pokud bude první ročník Vzdělávacích dnů AŠSK vyhodnocen jako úspěšný, bude mým cílem prosadit pokračování tohoto projektu i v následujících letech pro další zájemce z řad škol a školských zařízení."

Účastníci Vzdělávacích dní AŠSK se mohou těšit na rozmanitý program, organizovaný školami, který bude rozdělen do dvou částí: dopolední vzdělávací část bude probíhat na rozdíl od klasické výuky naučně-populárním badatelským způsobem v různém prostředí dle možností školy a pravidel projektu; odpolední část pak bude věnovaná volnočasovým aktivitám s akcentem na pohybové činnosti. V rámci programu mohou žáci navštívit například vzdělávací zařízení s odborným výkladem (technická muzea, botanické zahrady či arboreta, zoologické zahrady, technoparky apod.). Asociace školních sportovních klubů ČR klade jako organizátor projektu velký důraz na pohybovou složku, která bude povinně obsažena v odpolední části programu, věnované volnočasovým aktivitám.

Více informací a podrobné pokyny k pravidlům pro realizaci projektu najdete v sekci Projekty - Vzdělávací dny.