Okresní rada AŠSK Karlovy Vary

Okresní rada AŠSK Karlovy Vary

41 školních sportovních klubů se 1622 členy

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 5/2019

Číslo 5/2019 - PDF | eBook
Všechna čísla (33)

Jak cvičit za omezených podmínek?

24. 4. 2020
Foto: Jak cvičit za omezených podmínek?

Po zavedení některých opatření byly nuceny sportovní kluby, tělocvikáři i sportovní svazy soustředit svoji energii ke zprostředkování vedených lekcí a tréninků jinou cestou, než byly doposud zvyklí. Vybrali jsme pro vás inspirativní videa a odkazy, ve kterých můžete najít tipy na domácí tréninky od českých sportovců a trenérů.

 

 

ČESKÝ OLYMPIJSKÝ TÝM #UčíTelka

Od pondělí 16. března spustila Česká televize unikátní pořad nazvaný "UčíTelka". Žákům prvního stupně tak vyučování zprostředkovávají televizní obrazovky.

Pořad UčíTelka nezapomíná ani na důležitost pohybového vzdělávání. Český Olympijský výbor proto každý den povolává české sportovkyně a sportovce, kteří se na obrazovkách České televize představují v roli tělocvikářů. Této role se zhostila také patronka minulého ročníku RF Sportovní ligy škol v basketbalu, Ilona Burgrová. Olympijský "tělák" s Ilčou Burgrovou 

Záznamy hodin tělesné výchovy pod vedením českých olympioniků najdete na stránkách České televize https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/12773-telocvik/.

 

SOKOL #cvičímsesokolem

Cvičení na dálku spustila také Česká obec sokolská. Prostřednictvím cvičebních videí, která jsou určena  různým věkovým kategoriím, povzbuzují k aktivnímu a smysluplnému využití volného času. Zkušení sokolští cvičitelé tak pomáhají udržet si kondici i dobrou náladu. 

Jak cvičit doma

Zdroj: www.sokol.eu 

 

HOKEJ #hokejDoma

Hokejisté využili předčasné pauzy profesionálních hráčů i trenérů a připravili instruktážní videa, díky kterým budou mít hráči možnost pestřejšího tréninku i za současných omezených podmínek. První cviky představili útočníci ze zámořské NHL, bratři Ondřej Kaše a David Kaše. 

Trénuj jako hráči NHL

 

BASKETBAL #vratimselepsi

Když nemohou děti za basketbalem, musí basketbal za dětmi. A přesně podle takto upraveného úsloví Česká basketbalová federace koná. Nabízí aktivitu, která hráčky a hráče zabaví a navíc jim pomůže vylepšit své basketbalové dovednosti.

Od 16. března zveřejňuje každý pracovní den jedno video se sérií cvičení ve dvou stupních obtížnosti. Cvičení jsou uzpůsobena aktuálním podmínkám s běžnými pomůckami, které každý z nás najde doma.

Každý týden se navíc hraje o zajímavé ceny!  

Tréninkové video 

Více na https://www.cbf.cz/ostatni/kratke-zpravy/vyzva-a-domaci-treninky-vratimselepsi.html