Okresní rada AŠSK Karlovy Vary

Okresní rada AŠSK Karlovy Vary

41 školních sportovních klubů se 1622 členy

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 5/2019

Číslo 5/2019 - PDF | eBook
Všechna čísla (33)

McDonald's Cup představil novinky pro 23. ročník

19. 11. 2019
Foto: McDonald's Cup představil novinky pro 23. ročník

Ve středu 13. listopadu 2019 se uskutečnil informační seminář pro pořadatele jedné z nejprestižnějších a nejoblíbenějších fotbalových soutěží školáků. Představení 23. ročníku McDonald's Cup se ujali zástupci partnerských organizací, kteří ve svých proslovech nastínili, co tento fotbalový turnaj pro žáky 1. stupně základních škol přináší pořádajícím i účastníkům a jak bude vypadat aktuální ročník.

Úvodní slova semináře pronesli generální ředitel společnosti McDonald's ČR a SR Tomasz Rogacz a předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Martin Malík, který poukázal na důležitost školního prostředí v rozvoji pohybových návyků a lásky ke sportu. Předcházející 22. ročník turnaje zhodnotily prezidentka Asociace školních sportovních klubů České republiky (AŠSK) a předsedkyně Organizačního výboru turnaje Svatava Ságnerová a ředitelka PR a komunikace McDonald’s ČR a SR Zuzana Svobodová. Ta také uvedla reportáž , jenž zachycovala radost vítězů loňského ročníku z hlavní ceny - z fandění na zápasu AC Milan proti římskému Laziu, a zmínila přislíbenou spolupráci s Českou televizí a s Deníkem pro rok 2019/2020. Informaci o průběžném zpravodajství ze zápasů 23. ročníku McDonald´s Cup potvrdil i vedoucí sportovní rubriky Deníku Martin Jůzek.

Na informačním semináři byly prezentovány i novinky, které s sebou 23. ročníku turnaje nese. Klady doporučených herních schémat vyjmenoval Grassroots trenér mládeže FAČR Stanislav Duben a vyjasnil otázky z řad publika. Představení změn věkových kategorií turnaje se chopila prezidentka AŠSK a předsedkyně Organizačního výboru turnaje Svatava Ságnerová. V projevu se dále věnovala výsledkovému servisu a představila správný způsob přihlášení žákovských týmů do turnaje. Novinkou je i místo konání finále McDonald's Cup - Svátek fotbalu 2020 se bude konat v AGC Aréně Na Stínadlech v Teplicích. Za organizující instituci promluvil na informačním semináři McDonald's Cup manažer mládeže FK Teplice a zkušený organizátor finále McDonald's Cup Jaroslav Bartoš.

Prestiž letošnímu ročníku McDonald's Cup dodávají i patroni Vladimír Coufal a Jindřich Trpišovský. Přítomný trenér SK Slavia Praha - Jindřich Trpišovský - v rozhovoru s moderátorem akce zmínil nejen to, proč se stal patronem této žákovské fotbalové soutěže, ale ocenil i práci trenérů a tělocvikářů, kteří žáky připravují na zápasy, a prozradil, proč nosí na zápasy svého týmu vždy kšiltovku.

Závěr informačního semináře pro pořadatele 23. ročníku fotbalového turnaje pro žáky 1. stupně základních škol  McDonald's Cup 2019/2020 se nesl ve znamení debat, diskusí, dobrého jídla a přátelské atmosféry, která provázela dění po celý den.

Kompletní fotogalerie

Prezidentka AŠSK ČR a předsedkyně Organizačního výboru turnaje Svatava Ságnerová
Patron 23. ročníku McDonald´s Cup - Jindřich Trpišovský